O MNĚ

 

Jmenuji se Lukáš Imlauf a narodil jsem se roku 1979. Kdysi jsem navštívil jednoho čínského lékaře a chtěl jsem, aby mi pomohl se zdravotními problémy, které mě trápily již řadu let. Vyšetřil mě a řekl mi, že mě dokáže vyléčit, ale že se mé potíže zase za půl roku vrátí, pokud od základu nezměním svůj život. Začal jsem se o sebe více zajímat, cvičit a číst, lépe se stravovat. Tak jsem učninil první krok ke studiu čínské medicíny.

Po roce jsem studium přerušil a se svou přítelkyní jsem odjel na "zkušenou" do světa. Strávili jsme rok a půl cestováním Jihovýchodní Asií, Čínou, Indií a návratem přes Írán a Turecko. V Číně mě udivilo, jak moc je do bytí zakořeněné pěstování života - Yang Sheng Fa. Den začíná rozcvičkou Taiji nebo Qigong v parku (třeba jen cestou do práce), pokračuje popíjením zeleného čaje s bylinami, například s chryzantémou, pokud je moc horko, datlemi na posílení trávení, nebo kustovnící na prodloužení života. Na trhu si lze koupit další druhy bylin a použít je při vaření oběda, ze kterého se pak stane posilující a léčivý pokrm. Večer se můžete nechat namasírovat pouličním masérem a v nemocnicích se navzájem doplňují tradiční i západní medicína podle toho, co je pro konkrétní případ vhodnější.

To vše mě jen utvrdilo v rozhodnutí stát se terapeutem, pomáhat lidem porozumět tomu, co se jim jejich tělo snaží sdělit a nalézt cestu k fyzické i duševní rovnováze. Po návratu do školy jsem všechnu svou energii věnoval studiu tradiční čínské medicíny, kterou praktikuji od roku 2013. Na té se mi líbí, že člověka chápe a léčí jako celek, ne jen jako součet jednotlivých součástí.

PRAXE

CERTIFIKÁTY

2008-2014

2014

2014-2015

2017

DALŠÍ KURZY A SEMINÁŘE

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

JAZYKY